Koszaliński Orzeł 2022 w dziedzinie kultura

Koszaliński Orzeł 2022 w dziedzinie kultura dla Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley za wybitną twórczość artystyczną i działania na rzecz promocji kultury.

Urszula Kurtiak i Edward Ley od 30 lat prowadzą Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley w Koszalinie, które specjalizuje się w wydawaniu książek bibliofilskich na artystycznych papierach, ręcznie oprawianych w skóry, jedwabie, drewno, a nawet metale i kamienie szlachetne. Są to limitowane i numerowane edycje w różnych językach. Prace Wydawnictwa były eksponowane m.in. w Nowym Yorku, Buenos Aires, Madrycie, Paryżu, Londynie, Genewie, Berlinie, Abu Dhabi, Moskwie, Tajpej, Pekinie i New Delhi. Książki z wydawnictwa znajdują się w zbiorach bibliotek narodowych wielu krajów, trafiły również do światowych przywódców.

Za wysoki poziom artystyczny i dzielenie się wiedzą wydawcy otrzymali wiele międzynarodowych nagród, m.in. w listopadzie 2022 r. zostali uhonorowani Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Koszaliński Orzeł 2022 w dziedzinie kultura dla Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley

Koszaliński Orzeł 2022 w dziedzinie kultura dla Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley