Księgi pamiątkowe, księgi gości

Księga gości, czy wpisów a ogólnie mówiąc pamiątkowa a także księga ślubna lub kondolencyjna zawsze jest wykładana podczas uroczystych okazji. Im ważniejsza osoba czy wydarzenie tym bardziej okazała powinna być księga. Księgi gości i wpisów w skórzanej oprawie artystycznej zdecydowanie podnoszą prestiż.

Do jak ważnych rzeczy mogą jeszcze służyć
księgi pamiątkowe, księgi gości i kroniki?

Jak skutecznie przeciwstawić się przeciwnościom losu i mimo tego iść wytyczonym szlakiem?

Pomocna i nieodzowna – zarówno dla przedsiębiorstwa, organizacji czy pojedynczego człowieka jest misja, która jak latarnia morska, w najgorszy sztorm, pokazuje drogę.

Idea, do której się dąży, trwały system wartości pomaga osiągnąć każdy cel, nie tracąc tego, czego odzyskać już nie można.

Misja, która nie jest zapisana, jest jak ziarno bez gleby.

Świetnie do tego nadaje się księga pamiątkowa lub kronika. Na pierwszych stronach zawiera misję, która wytycza odważny cel i określa hierarchię wartości.

Pozostałe karty księgi służą do wpisów opinii gości, klientów, osiągnięć i historii danej organizacji czy osoby. W chwilach osłabienia warto pokrzepić się czytając księgę, w której są uwidocznione osiągnięcia, chwile chwały i przypomnieć sobie podstawowe wartości by skorygować kurs na właściwi cel o ile zachodzi taka potrzeba.

Ponadto księga pamiątkowa wyraża indywidualność firmy. Gromadzi najważniejsze informacje o życiu i historii firmy. Stanowi trwały ślad, świadectwo ludzkiej aktywności. Nie ma dwóch identycznych firm, tak jak nie ma dwóch identycznych rodzin czy ludzkich historii. Dlatego nie może być ona anonimowa, produkowana seryjnie.

Kroniki pamiątkowe wykonane w naszej pracowni mają unikalny charakter. Każda jest indywidualnie zaprojektowana przez wysokiej klasy artystów i wykonana przez wyspecjalizowanych introligatorów zgodnie z sugestiami klienta

Wszystkie detale dotyczące kolorów, użytych materiałów i sposobu umieszczenia logo są precyzyjnie uzgadniane. Kształt księgi i jej rozmiary mogą być dowolne.

Najczęściej wykonujemy księgi wpisów i księgi gości.

Popularne są także kroniki, czyli księgi pamiątkowe, których konstrukcja umożliwia wklejanie do środka dokumentów i fotografii.

Księgi przez nas wykonane są używane w wielu instytucjach państwowych, firmach, klubach, galeriach a także przez osoby prywatne, które dokumentują historię swoich rodzin. Największe i najcięższe księgi gości, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, były zamówione na światową wystawę EXPO w Sewilli, a także w Korei i Hanowerze. Wykonaliśmy je również dla:

– Galerii Artystycznych w Nowym Jorku i Hamburgu

– Galerii Zofii Wolskiej

– Business Centre Clubu

– Polskiej Rady Biznesu

– Klubu Rotariańskiego

– Hoteli: Sheraton, Westin, Orbis i inne

– Citibanku w Warszawie

– Banku Rozwoju Eksportu w Warszawie – Banku Handlowego w Gdańsku- Towarzystwa Hestia w Sopocie- Teatru Narodowego

– Muzeum Literatury w Warszawie

– PLL LOT

– Volvo

– Mostostalu

– Urzędów Miasta w Wałbrzychu, Gdyni i w Zielonej Górze

– Firmy Amica z Wronek

– Exbud Kielce

– Bractwa Rycerskiego na Zamku w Gniewie

– Firmy Drywit z Warszawy

– Hotelu Orbis we Wrocławiu

– Firmy Delecta z Inowrocławia

– Hotelu Etna

– Firmy PBO Kołobrzeg – Jagiełka

– Firmy Hefra

– Polskiej Ambasady w Buenos Aires

– Mariella Burani

oraz dla wielu innych instytucji, firm i osób prywatnych

cdn.

Urszula Kurtiak i Edward Ley