KONKURS MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU SZANSĄ DLA MIKROFIRM

Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne – Laureat nagrody głównej Mikroprzedsiębiorca 2012 Roku>>> zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Dlaczego warto wziąć w nim udział?
Oprócz możliwości zdobycia wysokiej nagrody pieniężnej i prestiżu uzyskuje się szereg innych korzyści.

Już samo wypełnianie wniosków, szczególnie w II etapie konkursu, pozwala na świeże, analityczne spojrzenie na własną działalność. Systematyzuje naszą wiedzę, pozwala dostrzec słabe i silne strony, a także uzmysłowić sobie własne perspektywy. Taka dogłębna analiza jest bardzo ożywcza, gdyż w natłoku codziennych spraw, często brakuje nam czasu na zastanowienie się nad długofalową strategią działania własnego przedsiębiorstwa.

Wygrana w tak znamienitym konkursie wzmacnia samoocenę, ponieważ kandydaci są weryfikowani przy pomocy różnorodnych kryteriów. Kapituła konkursu, złożona jest z niezależnych osób, cieszących się zaufaniem publicznym.

Jako członkini tegorocznej Kapituły Konkursu, z prawem do nominowania kandydatów, rekomenduję wzięcie w nim udziału i służę pomocą.

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz dziewiąty. Jego celem jest nagradzanie przedsiębiorców prowadzących najmniejsze firmy i tym samym promowanie idei przedsiębiorczości. Wśród dotychczasowych 83 nagrodzonych znalazły się firmy z różnych branż zarówno nowych technologii, jak i oferujących produkty wytwarzane za pomocą tradycyjnych metod. Warto zatem zgłosić swój biznes do konkursu lub informować o nim znajomych. Zbieranie zgłoszeń trwa od 4 marca do 19 kwietnia. 

Mikroprzedsiebiorca Roku 2013Jak pokazują liczne przypadki, mikrofirmy mają w sobie olbrzymi potencjał. Wystarczy wymienić przedsiębiorstwo twórców syntezatora mowy IVONA, IVO Software, którym
w styczniu tego roku zainteresował się światowy gigant – firma Amazon. IVO Software została założona w roku 2001, a  już w 2005 roku otrzymała tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku, w I edycji konkursu organizowanego  przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zwycięstwo w konkursie niewątpliwie  wpływa na zainteresowanie inwestorów, wystarczy tylko wspomnieć, że 3 laureatów weszło na giełdę, a wielu znacznie zwiększyło swoje obroty, podkreśla Krzysztof Kaczmar prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. W związku z tym zachęcamy właścicieli małych biznesów do wzięcia udziału tym bardziej,  że każdy może znaleźć odpowiadającą mu kategorię: Senior, Progres i Start, dodaje.

Mikroprzedsiębiorstwa to firmy szczególnie dbające o klienta. By utrzymać się na powierzchni muszą też bacznie obserwować rynek i szybko odpowiadać na potrzeby odbiorców. Jak podkreśla Urszula Kurtiak z wydawnictwa Kurtiak i Ley, tworzącego bibliofilskie książki i będącego  zeszłorocznym zwycięzcą: Czynnikiem sukcesu w naszej ocenie jest kombinacja wiedzy, kreatywności, wrażliwości artystycznej i gustu, które stwarzają niepowtarzalny styl. Efektem tego jest unikatowy i zindywidualizowany produkt, będący przedmiotem artystycznym. Wytworzenie osobistych relacji z klientami uważamy również za jeden z czynników sukcesu. Nieustannie korzystamy ze szkoleń, warsztatów zarówno biznesowych jak i dotyczących samorozwoju. Wprowadzamy nowe pomysły, podnosimy atrakcyjność produktu. Wsłuchujemy się szczególnie w zainteresowania klientów i tam szukamy inspiracji do tworzenia nowych rzeczy. Stawiamy na kreatywność naszą i naszych pracowników.

O czym to świadczy? Przede wszystkim o tym, że szczególnie w czasach kryzysu trzeba szukać nowych możliwości rozwoju i promocji własnej działalności. Dlatego zachęcamy wszystkich do zgłaszania znanych im mikrofirm do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Zgłoszenia można dokonać poprzez specjalny formularz umieszczony na stronie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6158.htm w terminie od 4 marca do 19 kwietnia 2013 roku. Konkurs ten przeznaczony jest dla firm, które, zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

Możliwości i perspektywy jakie otwiera sukces w konkursie trafnie podsumował laureat  roku 2011, Jerzy Sznerski właściciel firmy Sznerski Guss, z branży odlewniczej: Dzięki zwycięstwie w konkursie, obroty mojej firmy wzrosły  już czterokrotnie!.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.

# # #

 W razie pytań oferujemy swoją pomoc –Urszula Kurtiak, laureatka nagrody głównej Mikroprzedsiębiorca 2012 Roku, członkini Kapituły Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013.