Ekskluzywne książki artystyczne

Rarytasy

Z czym się kojarzy słowo rarytas? Słownikowo mówiąc – to rzadkość, coś wspaniałego, niezwykle cennego czyli… tak jak nasze książki.

dsc01120.jpg

Przepiękny Album o Gdańsku w jubilerskiej oprawie w jęz. angielskim

Nie dla wszystkich jednak rarytasy to mała ilość. Nasza wystawa w Tajpei 2000 roku wywołała nieprawdopodobne zainteresowanie. Pewien wydawca z Hongkongu był tak nią zauroczony, że zamówił aż 50 000 egzemplarzy w unikatowej oprawie. Mimo, że cena 300 $ za tom – jak i myśl, by zalać Chiny ręczną robotą były kuszące, odmówiliśmy. Jak obliczyliśmy wykonanie tego zlecenia zgodnie ze sztuką zajęłoby nam tyle tysięcy lat ile liczy chińska cywilizacja

bajki-i-pomysly.jpg

 

 

Co jest takiego niezwykłego w naszych książkach,

czego nie ma w innych?

Dlaczego wymagają tyle pracy?

 

Staranny dobór tekstów, artystyczne opracowanie graficzne, poprzedzone wnikliwymi studiami, bezkompromisowe edytorstwo, unikatowe edycje, numerowane egzemplarze, introligatorstwo artystyczne tak pokrótce można scharakteryzować nasze niepowtarzalne ekskluzywne książki artystyczne lub inaczej mówiąc, książki bibliofilskie.

dsc00904.jpg

książka artystyczna, zbiór poezji staroarabskiej z VI-VII wieku pt. Miód i Kolokwinta

Stosujemy artystyczne i ręcznie czerpane papiery. Są one bezdrzewne i bezkwasowe, co oprócz urody, zapewnia im trwałość. Papier czerpany jest niemal wieczny. Ręcznie szyjemy książki, co powoduje, że są trwalsze i mają lepsze walory użytkowe. Ręczna oprawa artystyczna w skórę wykonywana jest z naturalnych, specjalnie to tego przygotowanych surowców. Najcenniejsze są skóry garbowane roślinnie. Niewiele już garbarni na świecie to robi.

A styl oprawy… to już jest maestria. Posiadając jedyny tak ogromny zasób ornamentów, stempli, czcionek i wiedzę na temat historii książki, kultury, literatury oraz sztuki możemy oprawić każdą książkę w odpowiadającym jej estetycznie stylu.

2.gif

Właściciel każdej naszej książki może czuć się wyjątkowo, ponieważ może stać się posiadaczem jedynego egzemplarza na świecie.

ksiazka1.gif

książka artystyczna, najstarsza książka kucharska. Compendium Ferculorum

© Copyright Kurtiak i Ley
Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub fragmentów niniejszych tekstów w jakiejkolwiek postaci jest zabronione