Mickiewicz Adam — „Pan Tadeusz” (edycja angiel­ska)

Mickiewicz Adam — „Pan Tadeusz” (edycja angiel­ska): bibliofilska edycja w artystycznej, ręcznie wykonanej oprawie

Edycja angielska

I wydanie bibliofilskie

Format 30 x 21,5 cm

Nakład 99 numerowanych egz.

Tłumaczenie Kenneth R. Mackenzie

Ilustracje Jerzy Kozimor
Limitowana edycja kolekcjonerska
Artystyczna oprawa skórzana

Pan Tadeusz jest ostatnim poematem epickim w historii literatury światowej. Można go porównać do “Iliady” i “Odysei” Homera.  Adam Mickiewicz był geniuszem poezji tak, jak Chopin muzyki. Gdyby w tamtych czasach przyznawano nagrodę Nobla autor Pana Tadeusza niechybnie by ją otrzymał.

Z tego względu zasługuje na większą popularność.  Wydaliśmy go więc po angielsku i może służyć jako doskonały prezent dla ludzi angielskojęzycznych, znakomicie rozpowszechniający polską kulturę.

Najważniejszy i najbardziej znany tekst w literaturze polskiej został wydrukowany na specjalnym papierze artystycznym i ręcznie oprawiony unikatowo w skórę a także srebro i kamienie ozdobne. Warstwa ilustracyjna odzwierciedla jedną z charakterystycznych cech Polaków, jaką jest kłótliwość.

Każdy element oprawy jak rodzaj i kolor skóry, wyklejki, kapitałki, zakładki są starannie dobierane i wykonywane by uzyskać harmonijną całość.

Pan Tadeusz Mickiewicza w oprawie jubilerskiejPan Tadeusz Mickiewicza w oprawie jubilerskiejPan Tadeusz Mickiewicza w oprawie jubilerskiej

 

 

 

 

 

 

Autorskie oprawy jubilerskie