Leonardo da Vinci — Fraszki i przysłowia

Leonardo da Vinci — Fraszki i przysłowia: bibliofilska edycja w artystycznej, ręcznie wykonanej oprawie

Kolekcjonerska edycja.Piękne książki artystyczne oprawione w skórę.

ldvfip07-004-223-kurtiakley

Już sama lista tematów, którym poświęcał się Leonardo, przyprawia o zawrót głowy. Gdyby był tylko genialnym malarzem, ale był przecież i niezrównanym architektem i budowniczym, konstruktorem, badaczem obdarzonym pasją odkrywcy na polu medycyny, fizyki, geologii, był wreszcie autorem wynalazków wyprzedzających jego epokę, ale też filozofem i teologiem. Był muzykiem i tancerzem. Był pisarzem, choć jego twórczość przyćmiona została nieco przez inne dzieła, które go rozsławiły.

Fraszki i przysłowia przybliżają nam świat myśli wielkiego mistrza, który jak widać, nie gardził pozornie płochymi tematami i zajmował się nimi na równi ze swoimi poważnymi pracami, jak malowanie portretu Mony Lisy , czy projektowanie fortyfikacji.

Aby zilustrować ten zbiór utworów Leonarda, użyliśmy jako graficznego motta motywu skrzydła i fragmentów jego szkiców machin latających.

Książkę wydrukowano na papierze żeberkowanym o szczególnej delikatnej fakturze, ilustracje na cienkiej w tym samym kolorze prawie bibułce. Wszystkie egzemplarze oprawione są w skórę.