Targi Sztuki w Warszawie

16. Warszawskie Targi Sztuki

5-7 października 2018
Arkady Kubickiego Zamek Królewski w Warszawie

Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne st. nr 4

5.10.2018 piątek 17.00-20.00 

6.10.2018 sobota 11.00-20.00

7.10.2018 niedziela 11.00-18.00 

Już na początku października po raz 16. odbędą się najważniejsze w Polsce targi sztuki. Tradycyjnie, w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego.

Jak zwykle na Targach znajdą się książki artystyczne Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley. Kolekcjonerów zapewne ucieszy informacja, że już w październiku 2018 zostanie otwarta w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62 pierwsza Galeria Książki Kolekcjonerskiej.

Ponadto ok. 60 galerii sztuki współczesnej z całej Polski (m.in. Zderzak, Piękna Gallery, Galeria Muzalewska, mia Art Gallery, Arttrakt, Galeria Grafiki i Plakatu, Artemis, Rynek Sztuki, Mostra, Beta 16, Artinfo.pl) oraz antykwariatów (m.in. Artykwariat, Galeria 32, DA Rempex, Connaisseur, DA Ostoya i Berżera) weźmie udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym.
Warszawskie Targi Sztuki, to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie można obejrzeć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy. Będą też dostępne, coraz bardziej doceniane przez kolekcjonerów fotografie.

Przede wszystkim zależy nam na prezentacji sztuki czystej, nad poziomem artystycznym czuwa Rada Programowa. Czasem musimy dokonywać niełatwych wyborów, jest więcej chętnych niż miejsc– mówi Piotr Lengiewicz, Prezes DA Rempex, organizatora WTS.

Dostępne będzie także rzemiosło artystyczne wysokiej klasy oraz retro biżuteria.

Misją WTS jest również działalność edukacyjna. Po raz szósty profesjonalna Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur poprowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak co roku gościem Pracowni Kwadrat będzie znany plakacista Andrzej Pągowski. Odbędą się też wykłady m.in. o nieznanych aspektach twórczości Wojciecha Fangora, o sytuacji artysty w zderzeniu z rynkiem sztuki, o liderach polskiego rynku sztuki. O kolekcjonowaniu opowiedzą- ikona polskiej krytyki dr Bożena Kowalska i prof. Waldemar Okoń. O miłości do sztuki, przez wielu może nie do końca uświadomionej poświęcony będzie panel dyskusyjny prowadzony przez naczelną redaktor „Arteonu” – Karolinę Staszak. O życiu pomiędzy dowiemy się od znanego nie tylko w Polsce Andrzeja Dudzińskiego -Dudiego.

Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy uznanych twórców.

W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odwiedziło około 10 tys. osób!