Galeria Książki Kolekcjonerskiej Etap II – Projekt

Projekt Galerii Książki Kolekcjonerskiej

Zamieszczamy teraz projekt Galerii Książki Kolekcjonerskiej.

W następnym wpisie zamieścimy zdjęcia z jego realizacji.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Czy istotnie będzie to pierwsza na świecie Galeria Książki Kolekcjonerskiej? Czym się będzie różnić od funkcjonujących w większości krajów antykwariatów?

W naszej Galerii oferujemy książki nowe, wydawane na artystycznych papierach i ręcznie oprawiane unikatowo przez artystów w skóry i inne szlachetne materiały. Są to egzemplarze z edycji limitowanych i numerowanych, czyli bibliofilskie lub inaczej mówiąc kolekcjonerskie. Charakteryzują się one wysokim kunsztem typograficznym i są ilustrowane przy użyciu kreatywnych technik artystycznych, w tym również grafik warsztatowych.

Niektóre antykwariaty oferują między innymi książki w skórzanych oprawach. Są to jednak z reguły egzemplarze antykwaryczne, wydane przed wieloma laty. Zdarzają się wśród nich niestety również książki porażone niebezpiecznymi chorobami, zwłaszcza grzybowymi, nieobojętnymi dla pozostałych książek w kolekcji, a nawet dla naszego zdrowia.
W Galerii Książki Kolekcjonerskiej egzemplarze są czyste mikro-biologicznie, nowe, bezpieczne dla zdrowia.

Nasze książki są traktowane przez Klientów jako alternatywna lokata kapitału. Są jednocześnie gustownym elementem wystroju wnętrza, budującym niepowtarzalny nastrój. Służą także jako wyrafinowane prezenty sprawiane innym i również sobie, ponieważ kolekcjonerzy wiedzą, że są tego warci.

Prosimy o wzmacnianie nas wyrazami pokrzepienia, ponieważ Galeria Książki Kolekcjonerskiej jest dla nas dużym wyzwaniem.
Urszula Kurtiak i Edward Ley