Shakespeare William – Romeo i Julia (Adam Hanuszkiewicz)

hanuszkiewicz.gif

Pierwsze wydanie

Kolekcjonerska edycja bibliofilska

Adaptacja Adama Hanuszkiewicza

Nakład 5 numerowanych egz.

Papier ze znakami wodnymi

Unikatowa oprawa w skórę

 

Przyjaciele Adama Hanuszkiewicza chcieli uczcić jego urodziny niebanalnym prezentem. Mistrz przygotowywał w tym czasie współczesną adaptację Romea i Julii.
Po potajemnym dostarczeniu nam kopii scenariusza, z którym reżyser się nie rozstawał, wydaliśmy w całkowitej konspiracji jego trawestację słynnego dramatu Szekspira.

Książka w pięciu numerowanych egzemplarzach wydrukowana na oliwkowym papierze wartościowym ze znakami wodnymi miała duże marginesy i wiele dodatkowych kart na dalsze reżyserskie notatki. Oprawa skórkowa w stylu florenckim z jedwabną dublurą była bogato zdobiona ślepymi tłokami.

Podczas urodzin mistrza wręczyliśmy mu pierwszy egzemplarz. Efekt był nieoczekiwany. Solenizant kompletnie zaskoczony i niezmiernie wzruszony wielokrotnie wyrażał swój zachwyt pomysłem i pochwały dla wydawców. Jego aktorzy przedstawili wówczas próbkę spektaklu. Sceneria była niesamowita. Przyjęcie urodzinowe było celebrowane w willi z ogrodem na Saskiej Kępie. Goście stali w ogrodzie a z balkonu odrywane były fragmenty dramatu.

Na premierę w Teatrze Nowym zostali zaproszeni wszyscy posiadacze pozostałych egzemplarzy Romea i Julii, a mistrz podczas bankietu złożył na nich swój autograf.