Seneka — Myśli

<<wsteczdalej>>

 

Seneka — Myśli: bibliofilska edycja w artystycznej, ręcznie wykonanej oprawie

Seneka — Myśli

Pierwsze wydanie

Edycja kolekcjonerska

Książki na zamówienie Polskiej Rady Biznesu

Format: 20 x 15,5 cm

Seneka — Myśli

 

 

Polska Rada Biznesu zamówiła po raz kolejny edycję kolekcjonerską na prezenty.  Zaproponowaliśmy tym razem Myśli Seneki.

 

Jego wszechstronny talent, rozległość zainteresowań, spostrzegawczość , wnikliwość analizy, bogactwo idei, ekspresja i piękno złotych myśli zapewniły mu poczesne miejsce w światowej kulturze.

Seneka stworzył własną oryginalną koncepcję filozofii, która ma również charakter terapeutyczny, dydaktyczny i niezwykle użyteczny.

Ten aspekt nas przekonał, że myśli i aforyzmy tego starożytnego filozofa będą najlepszym pomysłem na prezent dla biznesmenów, bowiem Seneka występuje w swoich dziełach także jako doradca, lekarz duszy i życiowy terapeuta.

 

Klarowność i praktyczność jego poglądów, etyki i filozofii dostrzegł już lud rzymski, wśród którego miał niemałą popularność. Jego filozofia znacząco wpłynęła na chrześcijaństwo. Z kolei jego twórczość dramaturgiczna wywarła duży wpływ na tragedię europejską, wymieniając tylko przykładowo takich autorów jak W. Shakespeare, P. Corneille, czy J.B. Racine.

Pod względem poczytności, ilości wydań i nakładów, a także pod względem trwałości, zasięgu i siły oddziaływania Seneka należy do najbardziej cenionych pisarzy wszech czasów.

Nowatorska konstrukcja książki została zbudowana na kształcie plastra miodu i ma przestrzenną strukturę. Została oprawiona ręcznie w skórę.

seneka

Seneka - Myśli

 

<<wsteczdalej>>