Kobieta metamuzyczna – edycja kolekcjonerska

Edycja kolekcjonerska

Nakład 48 numerowanych egzemplarzy w wersji luksusowej artystycznej, wydano wspólnie z Wydawnictwem Barbelo. Wydrukowano je na specjalnym papierze i ręcznie oprawiono w sposób unikatowy w Pracowniach Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley.

Egzemplarze  z oryginalnymi  autografami sław polskiej sceny muzycznej.

Ta książka to wyjątkowy zbiór 12 rozmów z powszechnie znanymi, podziwianymi i lubianymi kobietami polskiej sceny muzycznej. To także podróż przez całe dekady polskiej muzyki! Kobieta metamuzyczna przemawia niczym barwnie skomponowana mozaika, pełna osobistych zwierzeń, wspomnień z dzieciństwa, subtelnych prób opisania istoty muzycznej wrażliwości i tego co porusza najdelikatniejsze struny kobiecej psychiki.

 

Książka odkrywa nieznane oblicza znanych i podziwianych kobiet. Rozmówczyniami autora są: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska. Tę barwną konstelację gwiazd tworzą przede wszystkim twórczynie i wykonawczynie muzyki wielu gatunków, ale także muzyczne ekspertki.

Historie bohaterek świadczą o odważnych wyborach, o konsekwencji w spełnianiu swych marzeń, o wielkiej pasji, jaką jest dla nich muzyka. Nie uciekają one od szczerych wypowiedzi o sensie życia, o głęboko skrywanych lękach, a także o swoich największych sukcesach, zarówno prywatnych, jak i scenicznych. W tle wszystkich rozmów rozbrzmiewają pytania o to, jak żyć mądrze i pięknie, jak rozniecać wewnętrzny rezerwuar sił oraz inspiracji, jak dobrze przejść przez życie, pomimo świadomości nieuchronnego przemijania.

Ekskluzywną, limitowaną edycję 48 ręcznie numerowanych egzemplarzy opracowaliśmy wspólnie z Wydawnictwem Barbelo. Książkę wydrukowano na specjalnym, kremowym papierze o gramaturze 115g, stanowiącym wspaniałe tło dla kapiących złotem i ultramaryną portretów rozmówczyń autorstwa Laury La Wasilewskiej.

Każdy egzemplarz książki został zszyty ręcznie oraz oprawiony w niepowtarzalną (w dosłownym znaczeniu) oprawę zaprojektowaną i wykonaną przez zespół artystów w pracowni introligatorstwa artystycznego Kurtiak i Ley. Każdy egzemplarz jest całkowicie inny i wyjątkowy. Wszystkie elementy, takie jak niepowtarzalne arkusze wyklejki, tłoczenia i liczne ozdoby są owocem niezliczonych godzin precyzyjnej pracy. Efekt olśniewa i wprowadza w zdumienie.