Herbert Frank — Dzieła

Herbert Frank — Dzieła

Niekwestionowany mistrz wyobraźni. Twórca słynnej, wypełnionej melanżem, planety Arrakis, zwanej również Diuną – domu potężnych Fremenów i majestatycznych czerwi; miejscem upadku rodu Harkonnenów i rozkwitu rodu Atrydów, marzeniu tajemniczych Nawigatorów
i wiedźm z Bene Gesserit; przestrzeni, w której ziściły się starożytne proroctwa. Stworzył opowieść, która rozpala twórcze umysły do dzisiaj. Wydana po raz pierwszy w 1965 roku opowieść o piaszczystej planecie została uhonorowana Nagrodami Hugo oraz Nebula. Zachęcony wielkim sukcesem, urodzony w Stanach Zjednoczonych w 1920 roku pisarz, kontynuował prace nad kolejnymi częściami Diuny, co zaowocowało wielotomowym cyklem, kontynuowanym po śmierci Franka przez jego syna Briana i pisarza Kevina J. Andersona (znanego z książek ze świata Gwiezdnych Wojen).

Książki Herberta Franka, Dzieła w skórzanej oprawie

Książki Herberta Franka, Dzieła w skórzanej oprawie

Zachwycający rozmach, kunsztownie utkana wielowątkowość i misternie skrojona mitologia sprawiły, że cykl jest jedną ze słynniejszych powieści sci-fi wszechczasów. Doczekała się kilku adaptacji filmowych.

Ekskluzywne wydanie książki Herberta Franka, Droga do Diuny

Ekskluzywne wydanie książki Herberta Franka, Droga do Diuny

Praktykujący buddysta Herbert był człowiekiem wielu profesji. Zanim osiągnął wydawniczy sukces zajmował się poławianiem małży, pracą jako operator filmowy, redaktor, reporter, fotograf, komentator radiowy oraz degustator win. Podczas II wojny światowej służył w amerykańskiej marynarce wojennej. Napisał kilkadziesiąt powieści i opowiadań, ale żadne nie dorównało Diunie. We wszystkich swoich książkach poruszał zagadnienia ekologii, ekonomii, teologii, etyki i filozofii, co czyni jego twórczość jeszcze bardziej intrygującą.

Artystyczna książka Herberta Franka, Diuna

Artystyczna książka Herberta Franka, Diunaa

Prace nad cyklem o Arrakis przerwała śmierć autora w 1986 roku, ale pozostawił po sobie mnóstwo szkiców i notatek, co pozwoliło jego synowi na kontynuowanie opowieści. Diuna zainspirowała nie tylko twórców filmowych. Osadziła się również mocno w wielu innych popkulturowych obszarach. Wciąż powstają gry komputerowe, komiksy czy też gry planszowe.

Książki kolekcjonerskie Herberta Franka, Dzieła

Książki kolekcjonerskie Herberta Franka, Dzieła

Zbiór dzieł zawiera następujące tytuły:

TomTytuły
Tom 1Diuna
Tom 2Heretycy Diuny
Tom 3Opowiadania, tom I
Tom 4Opowiadania, tom II
Tom 5Droga do Diuny
Tom 6Bóg Imperator Diuny
Tom 7Dzieci Diuny
Tom 8Mesjasz Diuny
Tom 9Krucjata przeciw maszynom
Tom 10Kapitularz Diuną
Tom 11Łowcy Diuny
Tom 12Czerwie Diuny
Tom 13Diuna Ród Corrinów
Tom 14Wichry Diuny
Tom 15Nawigatorzy Diuny
Tom 16Diuna Ród Atrydów
Tom 17Paul z Diuny
Tom 18Diuna bitwa pod Corrinem
Tom 19Zgromadzenie żeńskie z Diuny
Tom 20Diuna Dżihad Butleriański
Tom 21Diuna Ród Harkonnenów
Tom 22Mentaci Diuny