Platon – Uczta (Polska Rada Biznesu)

 

Gwałtowny dźwięk telefonu wybudził mnie z rozmyślań, gdy taksówka wjechała w Chałubińskiego. Dzwoniła Krystyna Konkołowicz by zamówić coś na prezent dla Polskiej Rady Biznesu. Taksówka nagle zahamowała na czerwonym świetle, a ja miałem 30 sekund na przedstawienie propozycji. W tym samym momencie odbywało się posiedzenie zarządu, na którym miała zapaść decyzja dotycząca wyboru prezentu. Zanim dojechaliśmy do następnego skrzyżowania z Koszykową pomysł był już gotowy.

Tak powstała bibliofilska edycja „Uczty” Platona. Znalazły się w niej najciekawsze fragmenty z tego dzieła, w których goście – myśliciele rozprawiają o interesach, biesiadach i miłości. Filozoficzny tekst Platona, napisany w atrakcyjnej i dowcipnej formie wydaliśmy na papierze ręcznie czerpanym w nakładzie 100 egzemplarzy i 80 oprawiliśmy w jedwab naturalny.

Pomysł na książkę – prezent >>> zachwycił Zbigniewa Niemczyckiego ówczesnego szefa PRB. W efekcie już po raz trzeci przygotowujemy specjalną edycję bibliofilską dla tej organizacji biznesmenów.