Dick Philip K. — Dzieła

Dick Philip K. — Dzieła: bibliofilska edycja w artystycznej, ręcznie wykonanej oprawie

Urodzony w 1928 roku w Chicago Philip Kindred Dick, znany szerzej jako Philip K. Dick jest jednym z bardziej znanych i rozpoznawalnych autorów science oraz weird fiction. Nazywano go przeróżnymi określeniami: „Szekspir science fiction” (Frederic Jameson), „amerykański Borges” (Ursula le Guin), „Dostojewski SF” (Lech Jęczmyk). Na pewno nie był człowiekiem łatwym, ale na pewno był człowiekiem niezwykle twórczym.

Biblioteka prywatna książek Dicka Philipa K., Dzieła

Biblioteka prywatna książek Dicka Philipa K., Dzieła

Przez wiele lat był uzależniony od środków psychoaktywnych, ale mimo to napisał w sumie kilkadziesiąt powieści, nowel i opowiadań. Wiele z nich było pisanych pod wpływem jakiegoś zmieniającego świadomość specyfiku. Niektórzy twierdzą, że cierpiał na schizofrenię paranoidalną, ale badacze jego życiorysu oraz osoby, które znały go bliżej, zaprzeczają tej pospiesznej diagnozie – zgodnie twierdzą, że był po prostu „dziwny”.

Ekskluzywne wydanie książki Dicka Philipa K., Tytańscy gracze

Ekskluzywne wydanie książki Dicka Philipa K., Tytańscy gracze

Przekonanie zwolenników teorii o chorobie psychicznej Dicka zostało zapewne wzmocnione za sprawą naszego rodzimego gwiezdnego geniusza Stanisława Lema. Dick uparcie twierdził, że Lem nie istnieje. Uważał, że jest wymierzonym w serce amerykańskiego narodu spiskiem i prowokacją komunistów. Nie omieszkał powiadomić o tym FBI. Co ciekawe Lem był bardzo Dickowi przychylny i z reguły powściągliwy w komplementach polski futurolog, wyrażał się pochlebnie o twórczości swojego amerykańskiego kolegi po piórze.

Artystyczna książka Dicka Philipa K., Tytańscy gracze

Artystyczna książka Dicka Philipa K., Tytańscy gracze

Niezależnie, czy Dick był chory, czy też nie, jego wyobraźnia i talent były spektakularne. Okrzyknięto go pisarzem kultowym, który w pełni doceniony został niestety dopiero pod koniec swojego życia. Laureat Nagrody Hugo za Człowieka z Wysokiego Zamku do dzisiaj cieszy się zainteresowaniem twórców filmowych. Powstały niezliczone adaptacje jego dzieł, które okazały się kasowymi hitami. Twórczość Dicka jest obecna w świecie filmu, teatru oraz oczywiście we współczesnych grach komputerowych. Odszedł w 1982 roku pozostawiając za sobą rzeszę oddanych fanów.

Książki kolekcjonerskie Dicka Philipa K., Dzieła

Książki kolekcjonerskie Dicka Philipa K., Dzieła

Zbiór dzieł zawiera następujące tytuły:

TomTytuły
Tom 1Cudowna broń
Tom 2Czysta gra
Tom 3Doktor Bluthgeld
Tom 4Druciarz Galaktyki
Tom 5Klany księżyca Alfy
Tom 6Kosmiczne marionetki
Tom 7Krótki, szczęśliwy żywot brązowego Oxforda
Tom 8Możemy cię zbudować
Tom 9My zdobywcy
Tom 10Nasi przyjaciele z Frolixa 8
Tom 11Oko Sybilli
Tom 12Ostatni pan i władca
Tom 13Paszcza wieloryba
Tom 14Przypomnimy to panu hurtowo
Tom 15Płyńcie łzy moje, rzekł policjant
Tom 16Słoneczna loteria
Tom 17Świat Jonesa
Tom 18Tytańscy gracze
Tom 19Ubik
Tom 20Wbrew wskazówkom zegara
Tom 21Wyznania łgarza