Muhammad Al Ali Astron Arabe — „Cuda astronomii”

Muhammad Al Ali Astron Arabe — „Cuda astronomii”: bibliofilska edycja w artystycznej, ręcznie wykonanej oprawie.


Faksymilowa edycja

Nakład 25 numerowanych egzemplarzy

Druk na papierze ręcznie czerpanym

Język arabski

Muhammad Al Ali Astron Arabe — „Cuda astronomii”

Wielki uczony arabski Muhammad al- Ali napisał w 1434 roku podręcznik do astronomii i geografii, który przebywszy długą drogę, gdyż cieszył się zainteresowaniem licznych kolekcjonerów, trafił do zbiorów Biblioteki Narodowej w Warszawie. Jeden z jego właścicieli pod koniec XVIII wieku próbował przetłumaczyć rękopis, w tym celu manuskrypt został starannie oprawiony i interfoliowany, tak, aby tłumaczenia przeplatały się z odpowiednimi fragmentami manuskryptu. Na części dodanych pustych kart znajdują się tłumaczenia początkowych kart arabskiego rękopisu na język francuski.

 

Wydaliśmy faksymile tego unikalnego tekstu na papierze ręcznie czerpanym tylko w 25 egzemplarzach. Każdy z nich jest numerowany i opatrzony certyfikatem notarialnym.

Oprawa książki jest odwzorowaniem XVIII-wiecznej oprawy pierwowzoru. Pierwsze egzemplarze są umieszczone w specjalnych kasetkach w kształcie książki, i zdobione technikami jubilerskimi. Na części dodanych pustych kart znajduje się tłumaczenia początkowych kart arabskiego rękopisu na język francuski.